Frequently Asked Questions

1Araç kiralamak için belirli bir yaş sınırı var mı?
Evet. 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
2Teslim tarihinden önce aracı iade edersem, yakıt veya geri kalan gün parasını alabilir miyim?
Aracı teslim ettikten sonra vergi ve sigorta bedeli peşin olarak aynı gün ödendiği için para iadesi yapamıyoruz. Aynı şekilde yakıt iadesi de yapılmaz.
3Araçları yakıt dolu olarak mı teslim ediyorsunuz ?
Araçlar genel olarak çeyrek depo benzin ile teslim edilir ve aynı şekilde geri alınır. Yakıtı dolu olarak teslim almak isterseniz, bize önceden bildirmeniz yeterli olacaktır. Yakıt ücreti kiralama esnasında fatura karşılığı kiralayandan tahsil edilecektir.
4Aracı kiralayandan başkası kullanabilir mi?
Hayır. Kiralık aracı sadece kira sözleşmesinde ismi yazan kişi veya kişiler kullanabilir. Bu kişilerin dışında biri kullanırsa araç sigorta kapsamı dışında kalır ve tüm sorumluluk kira sözleşmesinde ismi yazan kişilerde olur.
5Kredi Kartı ile ödeme yapabilir miyim?
Evet. Mobil Pos Cihazımız sayesinde araç tesliminde nerede olursanız olun kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
6TC ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim?
Evet. TC ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ye girişte verilen vize süresi kadar geçerlidir.
7Transfer Hizmeti veriyor musunuz?
Evet. Gidilecek yer hakkında bilgiler verildikten sonra en geç 24 saat içerisinde bilgilendirilirsiniz.
8Türkiye’deki cep telefonları Kuzey Kıbrıs’ta çalışıyor mu?
Avea dışındaki diğer iki operatör olan Turkcell ve Vodafone hatlarınızı Kıbrıs’ta kullanabilirsiniz. Avea hattınızı da Turkcell veya Vodafone üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak Türkiye hatlarını Kıbrıs’ta kullanabilmeniz için hattınızın uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir.
9Dizel aracınız var mı?
Sadece 8 kişilik aracımız olan Hyundai H1 marka aracımız euro-dizel ile çalışıyor. Bunun dışındaki tüm araçlarımız benzinlidir. Binek dizel aracımız yoktur.
10Araçlarınız Full kasko mu?
Evet. Tüm araçlarımız full kaskodur fakat muafiyetlidir. Sigorta şartları ile ilgili detaylı bilgiyi “Kiralama Koşulları” bölümünden öğrenebilirsiniz.
11Uzun süreli kiralamalarda indirim uyguluyor musunuz?
Evet. Gün sayısına göre fiyatlarımızda indirim yapıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak iletişim numaralarından detaylı bilgi alabilirsiniz.
12Soldan direksiyonlu kiralık aracınız var mı?
Kıbrıs’ta bütün kiralık araçlar sağdan direksiyonludur. Sağ direksiyon araç kullanmakta zorlanacağını düşünen müşterilerimize otomatik vites kiralık araçlarımızdan kiralamalarını öneririz.
131 veya 2 günlük araç kiralayabilir miyim?
Kuzey Kıbrıs’ta minimum araç kiralama süresi 3 gündür. 1 veya 2 gün kiralık araba isteyen müşterilerimiz 3 günlük ücreti ödemek kaydıyla kiralayabilirler.
14Otopark ücreti ödeyecek miyiz?
Hayır. Aracınız kiralık araçlar için tahsis edilen otoparkta bekletildiğinden ücret ödemeyeceksiniz.
15Aracı otelde alıp Ercan Havalimanı'nda teslim edebilir miyim?
Evet. Aracı herhangi bir yerde alıp geri dönüşte havaalanında bırakabilirsiniz. Aynı şekilde havalimanından alıp başka bir adreste de teslim edebilirsiniz. Bunlar için ekstra ücret talep etmiyoruz.
16Ercan Havalimanı'nda araç teslimi nasıl oluyor?
Bize önceden vermiş olduğunuz uçuş bilgileri ile sizi havalimanı gelen yolcu kısmında karşılıyoruz ve park yerinde bekleyen aracınızı kira sözleşmesi yaptıktan sonra size teslim ediyoruz. Uçaktan indikten sonra cep telefonunuzu da açık tutmanız buluşma açısından faydalı olacaktır.
17Ercan Havalimanı'nda araç teslimi yapıyor musunuz?
Evet. Aracınızı havalimanından alıp yine havalimanında teslim edebilirsiniz. Havaalanı teslim ve iadeleri için ekstra ücret talep etmiyoruz.